Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Edukacja globalna

Edukacja globalnaPokazujemy, jak zrozumieć i uczynić świat lepszym

Ponad miliard ludzi na świecie nie ma bezpośredniego dostępu do wody pitnej , zaś 1,2 mld żyje za mniej niż 1,25 dolara dziennie . Kiedy my dziś wybieramy dla siebie nowe dżinsy, w innej części świata w fabrykach odzieżowych pracują dla nas ludzie, których wynagrodzenie jest tak niskie, że nie chroni ich przed głodem. Pytanie – czy możemy to zmienić?
Wiedza o współzależnościach istniejących w dzisiejszym świecie stanowi ogromny kapitał dla pozytywnych zmian, jakie każdy z nas może poczynić, wpływając tym samym na los ludzi żyjących na innym kontynencie. Dlatego zaangażowaliśmy się w edukację globalną.

Młode pokolenie edukatorek z zakresu edukacji globalnej dzieci i nastolatków ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

W ramach projektu „Edukacja globalna w nauczaniu osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi” zorganizowaliśmy Interdyscyplinarną Letnią Szkołę Edukacji Globalnej. Jej słuchaczki – studentki i absolwentki psychologii bądź pedagogiki przygotowującej do pracy z osobami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – poszerzyły swoją wiedzę o globalnych współzależnościach oraz nauczania o nich i wykorzystywania tej wiedzy w praktyce. W związku z Tygodniem Edukacji Globalnej (16–24 listopada) uczestniczki projektu przygotowały szereg inicjatyw opartych na autorskich scenariuszach zajęć, skierowanych do dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (m.in. niesłyszących i słabosłyszących, ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się – z dysleksją, dysgrafią, zagrożonych niedostosowaniem społecznym czy uczniów i uczennic szczególnie uzdolnionych). Opracowane przez nie materiały edukacyjne znajdą się w pierwszej w Polsce recenzowanej publikacji pod redakcją zawierającej narzędzia do nauczania edukacji globalnej dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Inkubator działań na rzecz sprawiedliwego świata

logotyp polskiej pomocy

W ramach „Inkubatora Edukacji Globalnej dla szkół ponadgimnazjalnych Dolnego Śląska” przeprowadziliśmy szkolenia w 10 szkołach ponadgimnazjalnych, dzięki czemu w Tygodniu Edukacji Globalnej dla społeczności tych szkół przez nauczycieli i uczniów przygotowany został program poruszający temat globalnych współzależności, tolerancji i współodpowiedzialności za losy świata.

Projekty „Edukacja globalna w nauczaniu osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi” oraz „Inkubator Edukacji Globalnej dla szkół ponadgimnazjalnych Dolnego Śląska” są współfinansowane w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2013 r.

Poznaj wszystkie nasze projekty!

Z roku na rok staramy się powiększać zakres naszych działań oraz ilość osób, do których docieramy z pomocą. Zobacz, jak to robimy.

więcej
Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij