Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Edukacja globalna

Edukacja globalna

Pokazujemy, jak zrozumieć i uczynić świat lepszym

Ponad miliard ludzi na świecie nie ma bezpośredniego dostępu do wody pitnej , zaś 1,2 mld żyje za mniej niż 1,25 dolara dziennie . Kiedy my dziś wybieramy dla siebie nowe dżinsy, w innej części świata w fabrykach odzieżowych pracują dla nas ludzie, których wynagrodzenie jest tak niskie, że nie chroni ich przed głodem. Pytanie – czy możemy to zmienić?

Wiedza o współzależnościach istniejących w dzisiejszym świecie stanowi ogromny kapitał dla pozytywnych zmian, jakie każdy z nas może poczynić, wpływając tym samym na los ludzi żyjących na innym kontynencie. Dlatego zaangażowaliśmy się w edukację globalną.

Młode pokolenie edukatorek z zakresu edukacji globalnej dzieci i nastolatków ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

Uczestniczki oraz trenerzy i trenerki - zdj. grupowe Uczestniczki Interdyscyplinarnej Letniej Szkoły Edukacji Globalnej w tradycyjnych strojach somalijskich. Na zdj. z rodowitymi Somalijkami. Edukacja globalna w nauczaniu osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi - warsztaty

W ramach projektu „Edukacja globalna w nauczaniu osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi” zorganizowaliśmy Interdyscyplinarną Letnią Szkołę Edukacji Globalnej. Jej słuchaczki – studentki i absolwentki psychologii bądź pedagogiki przygotowującej do pracy z osobami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – poszerzyły swoją wiedzę o globalnych współzależnościach oraz nauczania o nich i wykorzystywania tej wiedzy w praktyce. W związku z Tygodniem Edukacji Globalnej (16–24 listopada) uczestniczki projektu przygotowały szereg inicjatyw opartych na autorskich scenariuszach zajęć, skierowanych do dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (m.in. niesłyszących i słabosłyszących, ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się – z dysleksją, dysgrafią, zagrożonych niedostosowaniem społecznym czy uczniów i uczennic szczególnie uzdolnionych). Opracowane przez nie materiały edukacyjne znajdą się w pierwszej w Polsce recenzowanej publikacji pod redakcją zawierającej narzędzia do nauczania edukacji globalnej dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Inkubator działań na rzecz sprawiedliwego świata

Inkubator Edukacji Globalnej dla szkół ponadgimnazjalnych Dolnego Śląska - warsztaty W ramach „Inkubatora Edukacji Globalnej dla szkół ponadgimnazjalnych Dolnego Śląska” przeprowadziliśmy szkolenia w 10 szkołach ponadgimnazjalnych, dzięki czemu w Tygodniu Edukacji Globalnej dla społeczności tych szkół przez nauczycieli i uczniów przygotowany został program poruszający temat globalnych współzależności, tolerancji i współodpowiedzialności za losy świata.

Projekty „Edukacja globalna w nauczaniu osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi” oraz „Inkubator Edukacji Globalnej dla szkół ponadgimnazjalnych Dolnego Śląska” są współfinansowane w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2013 r.

logotyp polskiej pomocy

Przewiń w górę ^

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij